У зв’язку з розширенням мереж інтернет-провайдерів стає все більш і більш актуальне питання розміщення телекомунікаційного обладнання на об’єктах зв’язку. Даний вид робіт неможливий без попереднього проектування.
Порядок дій приблизно завжди однаковий :
* подається лист запит про технічну можливість розміщення обладнання;
* Отримання відповіді – ТУ (технічні умови) на проектування;
* Виготовлення проекту;
* узгодження проекту;
* Монтажні роботи.
Розробляти робочий проект на розміщення обладнання, повинна спеціалізована організація. Дане проектування розробляється тільки згідно Технічних Умов, які видає власник приміщення, наприклад “Укртелеком”, “РРТ” та інші.
Основна характеристика проекту
Проектом визначається місце розташування обладнання і телекомунікаційного шафи 42 U в апаратній залі.
Робочим проектом передбачається:
* розміщення в телекомунікаційному шафі шафи електроживлення з перетворювачем на 48 В, розмірами 600 х 600 і висотою 1600 мм.
* Прокладка оптоволоконного кабелю 48-ОВ до муфти в комутаційному колодязі, який знаходиться на території станції.
Маркування обладнання
Встановлене обладнання маркується:
на кабелях електроживлення, біля місць кріплення (підключення) до обладнання наноситься бирка з індивідуальним номером. Експлуатація обладнання без маркування забороняється.
Передбачено електроживлення обладнання (орієнтовна потужність обладнання 500 Вт) від розподільної шафи ЩС №4 через окреме комутаційний пристрій з автоматичним захистом. Кабель електроживлення і заземлення прокладається згідно “ПУЕ” .
У телекомунікаційному шафі встановлюється електричний лічильник технологічного обліку електроенергії, використаної обладнанням. Також проектом передбачається резервне електроживлення обладнання.
Проектування розміщення телекомунікаційного обладнання на об’єкті такий же необхідний вид проектування як: спільний підвіс, прокладка кабелю в кабельній каналізації зв’язку (ККС), прокладка кабелю в землі
і інше.